VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Raminta Barauskaitė

Amžius: 
32 m.
Miestas: 
Jiezno seniūnija, Nibrių kaimas
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
0 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
0 Eur

Atnaujinta! 2018 02 13

2018 m. vasario 13 d. Jūsų dėka Ramintai buvo atlikta operacija. Panaudota surinkta suma: 6000 EUR.

Esu Raminta, šiuo metu man 29 metai. Ieškodama savo kelio, rinkausi tokį darbą, kuriame galėčiau būti naudinga kitiems. Taip nusprendžiau tapti socialine darbuotoja. Savo darbo neromantizuoju, man pačiai jis - pašaukimas, kuriame yra daug visko - ir džiaugsmo, ir mažų pergalių, ir kasdienių bei nekasdienių rūpesčių, kuriuos padedu spręsti įtėviams bei globėjams. Savo istorija dalinuosi todėl, kad jei kitiems, atrodo, gali padėti įveikti bet kokias kliūtis, tai pats sau padėti gali nevisuomet.

Nuo mažens turėjau kreivus dantis, tačiau ilgą laiką ši problema liko nepaliesta. Kadangi augau su seneliais, apgaubę rūpesčiu mane ir apsikrovę didesniais buitiniais rūpesčiais, jie tokių dalykų nesureikšmino. Taigi, tam, kad pradėčiau dantis tvarkytis, teko palaukti, kol tapsiu savarankiška. Užaugusi ėmiausi bandyti visas man pasiekiamas priemones: plokšteles, estetinį plombavimą ir kitą siūlomą gydymą. Apmaudu, bet nė vienas iš šių priemonių gero rezultato nedavė, o po estetinio plombavimo, kuriam taip ilgai taupiau, situacija tik dar labiau pablogėjo. Kai kurie dantys buvo padidinti, tam kad atrodytų tiesesni, o kiti buvo nušlifuoti ir tapo ploni.

Šiuo metu bandau kitą būdą - dantys tiesinami naudojant breketus, tačiau jau dabar tapo akivaizdu, kad galutinai nepadės ir jis. Ortodontės teigimu, mano apatinis žandikaulis gerokai per mažas ir pasislinkęs atgal, o tai reiškia, kad iš esmės be operacijos sąkandžio sutvarkyti tiesiog neįmanoma. Jei problema būtų vien estetinė (mano veido profilis labai neproporcingas), galbūt su ja susigyvenčiau, ir tiek. Tačiau dėl tokio sąkandžio man sunku kramtyti ar atsikąsti, o situacija ateityje tik blogės.

Visuomet stengiuosi padėti kitiems, o savo problemas spręsti pati. Deja, ši problema be kitų pagalbos man pačiai yra sunkiai įveikiama. Džiaugiuosi tuo, ką darau kasdien ir menka paslaptis - tokį darbą, kaip mano, žmonės renkasi iš pašaukimo, jei ir tikėdamiesi grąžos, tai didžia dalimi tik šilto atgalinio žmogiško ryšio. Kiek pavyko, taupiau ir taupau savo gydymui, kuris, kaip paaiškėjo, kartais gali ne tai, kad pagerinti, bet ir pabloginti reikalus...

Ortognatinis gydymas ir žandikaulio operacija mano problemą išspręstų realiai, tačiau būtų naivu tikėtis, kad dirbdama mylimą darbą savarankiškai sutaupysiu gydymui net per 10 metų. Todėl šį vienintelį kartą, išdrįstu kreiptis pagalbos, kurį pakeistų visą likusį mano gyvenimą ir baigtų šį užburtą vilties ir nusivylimų ratą.