VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Orinta Stanislovaitytė

Amžius: 
28 m.
Miestas: 
Jurbarkas
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
13000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
1719 Eur

Panaudota paramos suma: 
510
Paramos likutis: 
1209

Sveiki,

Esu Orinta, šiuo metu man yra 28-eri. Pamenu dar pauglystėje mama buvo nuvedusi mane pas ortodontą dėl nelygiai augančių dantų, tačiau gydytojas neįžvelgė didelių problemų, kurias reiktų iš karto šalinti, pasitikėdami neskubėjome jų tvarkyti. Bręstant dantys toliau krypo ir situacija blogėjo. Dėl kreivai augančių dantų, turėjau baimę šypsotis, man atrodydavo, kad visi tai pastebi. Kodėl nesišypsai, kodėl pikta - dažniausiai lydimos pastabos, kurias tekdavo ir tenka girdėti, nors tokia ir nesu, noriu šypsotis, tačiau negaliu - fiziniai trūkumai sukėlę psichologines problemas neleidžia gyventi pilnaverčio gyvenimo: sulaukiu replikų ir dėl savo kalbos, kad gana neaiškiai kalbu. Su savo problemomis gyvenau iki 25-erių, nusprendžiau, užteks, noriu turėti gražius dantis, turėti galimybę šypsotis, būtinai išsilaisvinti iš nepilnavertiškumo kompleksų, taip pat sveikatos klausimų - laiku nepradėjus gydymo prognozės skaudžios. Pirmiausia kreipiausi konsultacijai pas ortodontę, nustatyta, jog turiu blogą sąkandį, ir dėl to reikia pasikonsultuoti su chirurgu. Netikėjau, kad gali reikti operacijos, išgirsti norėjau daugiau nuomonių. Kreipiausi į kitą kliniką - atsakymas tas pats, kuris nedžiugino. Nuvykus chirurgo konsultacijai tikėjausi, jog viską galima išspręsti be chirurginio įsikišimo, tačiau vizitas nenudžiugino - diagnozuota skeletinė sąkandžio anomalija: per mažas viršutinis žandikaulis, sąkandis kryžminis, Angle II (viršutinis žandikaulis didesnis už apatinį). Negydant netaisyklingo sąkandžio galimos pasekmės: kramtant maistą pažeidžiami audiniai aplink dantį, atsiranda uždegimas, dėl ko pradeda nykti kaulas ir dantys tampa paslankūs (šis procesas, mano atveju, jau prasidėjęs, dėl ko svarbu, kuo greičiau užkirsti tam kelią). Dėl netaisyklingos dantų padėties, greičiau kaupiasi apnašos, gali atsirasti žandikaulio sąnario skausmas, traškėjimas, dėl didesnės apkrovos. Taip pat bloga emocinė savijauta, susijusi su netenkinančia estetine išvaizda.

Sužinojus tikslią diagnozę paaiškėjo, kad negydomo sąkandžio pasekmės yra jau prasidėjusios ir tapo suprantamiau, kodėl kalbu neaiškiai, kodėl žmonėms atrodau pikta, nedraugiška, kodėl turiu polinkį knarkti, miegoti išsižiojus ir galiausiai, kodėl traška žandikaulio sąnariai. Tam, kad išspręsti šias problemas yra vienintelis kelias – ortognatinė operacija, tačiau jos kaina yra labai didelė 13 000 eur. Nors iki operacijos dar turiu dvejus metus, tačiau savarankiškai susitaupyti tokią didelę sumą bus sunku. Dėl šios priežasties, prašau Jūsų pagalbos prisidėti prie mano gydymo.