VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Monika Mileriūtė

Amžius: 
28 m.
Miestas: 
Kaunas
Diagnozė: 
Įgimtas lūpos ir gomurio nesuaugimas, antrinė nosies deformacija
Reikalinga paramos suma: 
0 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
533 Eur

Atnaujinta!

2020 spalio mėn. likusi surinkta paramos suma 3123 Eur skirta dantų gydymui bei protezavimui apmokėti.

2019 kovo mėn. buvo atlikta veido ir žandikaulių operacija. Surinkta parama - 7500 Eur skirta apmokėti operacijos bei gydymo išlaidas.

Esu Monika, man 27-eri metai, gyvenu Kaune. Tikriausiai kiekvienas iš mūsų savo gyvenime, ypač vaikystėje ar paauglystėje, buvome nepatenkinti savo išvaizda, kuomet galvojome, kad esame tai per aukšti ar žemi, per stori ar ploni, gražūs ar nelabai... Tačiau daugeliui tai tik buvo laikinas etapas, kuris praėjo – užaugome, subrendome, pradėjome mylėti save tokius, kokie esame. Deja, mano padėtis kitokia - turiu žymę nuo pat gimimo matomiausioje bei išraiškingiausioje kūno vietoje – veide. Gimiau su daliniu gomurio ir lūpos nesuaugimu, netaisyklingu sąkandžiu, smakro nukrypimu, kreiva nosies pertvara ir dar visa puokšte trūkumų. Todėl nuo pat gimimo iki dabar gyvenu su šia problema, dėl kurios labai skaudžiai išgyvenu ir bandau priimti save tokią, kokia esu...

Deja, ši situacija buvo ir yra labai sudėtinga ne tik šeimai, artimiesiems, bet ir daktarams, bandantiems padėti. Psichologiškai vaikystėje sunku nebuvo, supo šeima, didelis draugų ratas. Tuomet nesijaučiau esanti kitokia, tačiau situacija pablogėjo paauglystėje, kuomet iš aplinkinių bei bendraamžių savo atžvilgiu kasdien sulaukdavau įvairiausių replikų, pašaipų ir negražiausių epitetų. Norėjau būti nematoma, svajojau būti tokia kaip visi... Taip pat daugybę metų buvau „parodomasis objektas“, demonstruojamas odontologų kabinetuose: kaip dabar yra, kaip turi būti,  kaip buvo, ko trūko, kaip sukūrė... Kiekvieną kartą, apsilankydama pas gydytojus, viduje labai išgyvenau. Daugelis pirmų vizitų ir baigdavosi tame pačiame taške, be tęstinumo. Pamatę mano situaciją gydytojai sakydavo, jog reikia įdėti daug pastangų, o tikimybė, kad bus teigiamas rezultatas ir kad pavyks kažką pakeisti - labai maža. Iki šiandien prisimenu aplinkinių gailesčio pilnus ir nustebusius žvilgsnius. O ką jau kalbėti apie vaikus, jei suaugusieji sau leisdavo garsiai replikuoti, lyg aš būčiau esanti kalta dėl savo problemų.

Statistika rodo, kad dažniausiai pasitaikantis fizinis apsigimimas (matomas veide) diagnozuojamas naujagimiams – nesuaugusi lūpa, liaudyje vadinama „kiškio lūpa“.  Kas tai yra? Šiuolaikinė medicina aiškina paprastai: tai sklaidos trūkumas, pasireiškiantis lūpos nesuaugimu. Vienos aiškios priežasties, dėl kurios taip nutinka, nėra. Tai gali lemti genetika, išoriniai veiksniai, persirgtos tėvų, ypač mamos ligos tam tikru nėštumo laikotarpiu, stresas. Lietuvoje pastaruoju metu daug dėmesio skiriama išsamiems genetiniams tyrimams (nuo 2007 m. vykdytas GENOLOG projektas). Išties profesionalių chirurgų, ortodontų, logopedų pastangomis šios pasekmės atitaisomos maksimaliai, šiuolaikinės technologijų bei medicinos pažangos pagalba yra sėkmingai pritaikomos šio apsigimimo korekcijoms atlikti.

Per savo 27-erius metus esu turėjusi daugybę operacijų. Pirmoji operacija - nosies ir lūpos, buvo atlikta sulaukus vos metukų Vilniaus Žalgirio ligoninėje. Antroji (9-10 metų) – atlikta kaulo bloko, paimto iš klubakaulio, operacija. Trečioji (11-os metų) – nosies plastinė operacija Vilniaus Žalgirio ligoninėje. Ketvirtoji (13-os metų) – pakartotinė nosies plastinė-korekcinė operacija Vilniaus Žalgirio ligoninėje. Sulaukus 24-erių - atlikta  viršutinio žandikaulio kaulų ir minkštųjų audinių augmentacija, pritaikant naujausias technologijas Vilniaus implantologijos centro klinikoje. 2008 metais buvo pradėtas pasiruošimas ortognatinei operacijai (gydymas įvairiausių plokštelių ir breketų, logopedų ir kitų specialistų pagalba) ir po 10-ies metų, 2018-aisiais, Kauno klinikose atlikta abiejų žandikaulių operacija. Po labai ilgo ir kankinančio gydymo, kuris iki šiol vyksta, jau galiu nesigėdydama po truputį šypsotis. Esu be galo dėkinga burnos, veido ir žandikaulių chirurgui Simonui Grybauskui ir gydytojai ortodontei Daliai Latkauskienei už profesionalų darbą ir pasiektus rezultatus. Džiaugiuosi, kad patekau į patikimas gydytojų rankas.

Nors šiandien galiu teigti, kad užsiauginau „storą odą“, tačiau niekada nemėgau ir nemėgstu kalbėti apie savo skausmą ir sveikatos problemas. Deja, šiandien esu priversta tai daryti dėl išsvajotos ateities – turėti veidą be defektų, gyventi pilnavertį gyvenimą - be skausmų ir trikdžių.

Po žandikaulių operacijos laukia sekantis etapas – dar viena nosies korekcinė operacija. Visuomenėje vyrauja požiūris, kad nosis dažniausiai koreguojama vien tik dėl grožio, tačiau tai ne tiesa. Man ši operacija reikalinga dėl įgimtų kvėpavimo trikdžių, kreivos nosies pertvaros, ko pasekoje yra sutrikęs kvėpavimas per nosį, turiu lėtinę slogą, dažnai sergu viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

Deja, ši operacija man ir mano šeimai finansine prasme labai sunkiai prieinama. Todėl kreipiuosi į JUS su prašymu padėti – kiekvieno iš Jūsų gauta, kad ir minimaliausia parama, padės man eiti svajonių išsipildymo link. Iš anksto DĖKOJU JUMS!