VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Jurinta Jočytė

Amžius: 
28 m.
Miestas: 
Jonava
Diagnozė: 
skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
35000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
4741 Eur

Paramos likutis: 
4741

Sveiki, mano vardas Jurinta, man 28 m. Kreipiuosi į visus, prašydama pagalbos, be kurios nepraeičiau šio sunkaus kelio bei nepasiekčiau sėkmingai gydymo tikslo.
Esu tokia asmenybė, kad geriau viską pasidarysiu pati, nei prašysiu kažkieno pagalbos, ypač, nepažįstamų žmonių - Jūsų. Bet kartais gyvenime taip nutinka, kad vienas tampi bejėgiu, nebeturi kito pasirinkinkimo, kaip prieš visus Jus ,,apsinuoginti''. Atvirai kalbant, čia ir yra sudėtingiausia proceso dalis.
Nuo vaikystės turiu problemų su žandikauliu, netaisyklingu sąkandžiu, ko pasekoje turiu kvėpavimo, ryjimo sutrikimų, miego apnėją, dantų griežimą, kurie lemia nuolatinį energijos trūkumą, kenkia širdies veiklai bei kitam žmogui įprasti kramtymo procesai man tampa vis sudėtingesni. Su viskuo buvau susigyvenusi ir neįsivaizdavau, kad gali būti kitaip, iki kol nepradėjau jausti didesnių pakitimų veido srityje. Prasidėjo žandikaulio skausmai, kramtyti tapo vis sunkiau ,ypatingai, kietesnį maistą. Nusprendžiau, kad reikia pradėti ortodontinį gydymą ir susitvarkyti varginančią problemą. Žinojau, kad reikės šalinti visus 4 protinius dantis dėl dantų susigrūdimo, gavau siuntimą į Kauno klinikas planinei operacijai. Maniau, kad sunkiausia dalis praeita, tačiau po sunkaus gyjimo pajutau, kad mano išsižiojimo lygis sumažėjo beveik per puse, taip ir nebegrįžo į pradinę padėtį. Taip pat pradėjau jausti, kad organizmas deguonies gauna vis mažiau, supratau tada, kai nuvykau pas odontologus susitvarkyti sugędusio danties. Atsigulus į jų kėdę, buvau atlošta į pusiau gulimą padėtį (na kaip įprastai tvarkant dantį), tuomet, tokioje padėtyje, bandžiau maksimaliai išsižioti, kad galėtų lengviau prieiti. Pradėjus tvarkymo procesą, supratau, kad tokioje padėtyje nebegaliu kvėpuoti, užsidaro kvėpavimo takai. Nuo to karto pradėjau bijoti, kad vieną dieną atsigulusi nebegalėsiu įkvėpti oro, uždusiu ir, žinoma, pradėjau vengti vizitų pas odontologą. Maniau, kad viskas dėl blogo sąkandžio. Paspartinau procesą ir pradėjau konsultuotis, kol galiausiai atsidūriau Vilniaus S‘OS klinikoje.
Iš S‘OS klinikos gavau gydymo planą. Paaiškėjo, kad negrįžtamai pažeisti du sąnariai, jų galima sakyti nebeliko. Psichologiškai tą labai sunku priimti, vis dėl to esu jaunas žmogus. Tai gi, reikalinga ne tik dviejų žandikaulių operacija, bet ir abiejų sąnarių implantai (be kurių žandikaulis neturi ant ko laikytis, todėl užspaudžia kvėpavimo takus, galimai užspaudžia nervus). Šiuo atveju, dėl sveikatai daromos grėsmės, operacijos atsisakyti negaliu, o pinigų suma, kurios tikėjausi, išaugo trigubai. Suma siekia maždaug 35 000 Eur. Šiai sumai surinkti turiu ~2 metus. Atrodo, laiko nemažai, tačiau praktiškai sutaupyti neįmanoma.
Kad ir kaip tragiškai atrodytu ši situacija, turiu viltį, kad čia atrasiu panašaus likimo žmonių, kurie po viena tampa bejėgiais, bet kai mūsų daug, užtenka minimalaus prisidėjimo ir net nepajausime, kad išpildėme kažkieno svajonę, padėjome įveikti ilgą bei sunkią kelionę. Tai gi, prašau padėti surinkti 35000,00 Eur. (trisdešimt penkis tūkstančius eurų 00 euro centų) paramą mano veido, sąkandžio ir kvėpavimo takų analizei, planavimui ir diagnostikai.
Diagnozė – (K07.1): žandikaulių ir kaukolės bazės ryšių anomalijos (skeletinės kilmės netaisyklingas sąkandis, Angle II, atviras sąkandis). (K07.6): smilkinio žandikaulio sąnario pakitimai (smilkinio - apatinio žandikaulio sąnarių sąnarinių galvų rezorbcija).
Ortognatinio gydymo tikslas - ištiesinti dantis, turėti taisyklingą sąkandį, sustabdyti dantų dėvėjimąsi, palengvinti kvėpavimą bei kramtymą, atstatyti maksimalų išsižiojimo lygį.