VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Jolanta Liachovič

Amžius: 
39 m.
Miestas: 
Vilnius
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
30000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
340 Eur

Sveiki, esu Jolanta, man 39 metai.

Taip atsitiko, kad preliminariai po metų turėsiu išgyventi sudėtingą dviejų žandikaulių operaciją bei visą, apie 3-4 metus trunkantį, gydymą. Kainuos jis iš viso apie 30.000 eur, kas man, įsipareigojimų turinčiai vienišai mamai, yra didžiulė ir nepakeliama suma. Racionaliai įsivertinus visas savo finansines galimybes supratau, kad apie pusę šios sumos galėsiu sukaupti/pasiskolinti banke. Tačiau likusiai sumai man reikės visų Jūsų pagalbos. Esu dėkinga Veido Fondo įkūrėjams už pagalbą kaupiant lėšas.

Nuoširdžiai suprasiu tuos žmones, kuriems kils pasipiktinimas, kad išdrįsau prašyti paramos, kai tai nėra gyvybės ir mirties klausimas. Tačiau taip pat tikiu, kad atsiras ir tokių žmonių, kurie supras situacijos svarbą ir palaikys mane aukojant. Tikiu žmonių gerumu ir savo sėkme jį pritraukti smiley

Pati reguliariai aukoju žmonėms ir gyvūnams, kurie atsidūrė nelengvose situacijose. Visada kiek galėdama padedu rastam beglobiam gyvūnui. Taip pat esu organizacijos “Niekieno vaikai” savanorė. Globoju vienišus vaikučius ligoninėse.

Taigi apie mano kelią iki operacijos ir kitas detales:

Apie savo labai gylų, netaisyklingą sąkandį ir problemas, kurios gali dėl to ateityje kilti, sužinojau dar būdama paaugle iš odontologų. Tačiau tada turėjau ir taip daug nemalonių rūpesčių bei tam amžiui būdingų kompleksų dėl išvaizdos, taigi dar vieno nemalonaus dalyko, tokio kaip breketai (kaip man tada atrodė), aš nepatempčiau. Didelio diskomforto dėl savo sąkandžio anomalijos tada aš dar nejaučiau, todėl numojau ranka ir nedariau nieko.

Būdama 25 metų likau viena su 2 metų dukryte ir užsisukau į kitą rūpesčių virtinę, kuri vėl neleido tinkamai pasirūpinti savimi.

Laikas bėgo, situacija dėl sąkandžio komplikavosi ir sulaukus 38 metų supratau, kad jeigu nepasirūpinsiu savimi dabar, nepadarysiu to jau niekada ir turėsiu labai rimtų problemų bei skausmų vyresniame amžiuje, nes šiai dienai jau turiu sekančias:

 • dantys mažyčiai dėl nudilimo (išskyrus 4 priekinius, kurie buvo suprotezuoti prieš 20 metų), taip pat dėl nudilimo, ant apatinio žandikaulio dantų, atsirado grioveliai;
 • sąkandis labai gilus. Gydytojai įspėja, kad viršutiniai dantys neužilgo gali pradėti žaloti apatinę danteną, o apatiniai – viršutinę danteną;
 • apsunkintas maisto kramtymas;
 • apsunkintas kvėpavimas miego metu, todėl patiriami dažni galvos skausmai, energijos trūkumas, nuolatinis nuovargis;
 • veido asimetrija;
 • labai atsikišę priekiniai dantys, dėl ko gėda plačiai šypsotis.

Taigi, nutariau pradėti gydymą ir kreipiausi į ortodontą. Vizito metu išgirdau, kad mano problemų neįmanoma išspręsti vien breketais ir galimai reikalinga abiejų žandikaulių operacija.

Tada buvau nukreipta į šios srities profesionalą Dr. Simoną Grybauską. Jis patvirtino operacijos būtinumą, sudarė gydymo planą ir papasakojo apie visas galimas komplikacijas.

Kadangi viena auginu bei išlaikau paauglę dukrą ir jos tris augintinius, daugiau nei pusę metų dvejojau ar galiu sau leisti: a) tokį ilgą gydymo kelią, b) tokią riziką dėl galimų komplikacijų ir c) tokią “prabangą” dėl gydymo kainos.

Plačiau apie gydymo planą ir kainą:

 1. Ortodontinis gydymas (~2 metus). Gydymą jau pradėjau. Kaina ~3.000 eur. Laimei galimas mokėjimas dalimis, kurį jau irgi pradėjau;
 2. Dviejų žandikaulių operacija. Kaina 13.000 eur. Tikiuosi surinkti šią sumą su Veido fondo pagalba;
 3. Ortodontinio gydymo pratęsimas po operacijos (~ 6mėn – 1 metai);
 4. Protezavimas. Kaina ~12.000 eur. Jau pradėjau taupyti, tačiau greičiausiai prireiks paskolos.

Apmasčiusi dabartinę jau ir taip sudėtingą situaciją bei pasėkmes, kurios kils, jeigu paliksiu viską kaip yra, nusprendžiau komplikacijų riziką prisiimti ir susitaikyti su 3 – 4 metų trukmės gydymo iššūkiu. Dėl finansinės “prabangos” turėti tokias išlaidas, atėjo į pagalbą stipriai užveržtas šeimos finansinis “diržas”, Veido fondas ir tikėjimas žmonių gerumu aukojant.

Norėčiau Jūsų paprašyti prisidėti ir pasidalinti mano istorija su kitais. Kuo daugiau pasidalijimų, tuo daugiau šansų. Iš anksto dėkoju už Jūsų supratingumą ir geranoriškumą.

Prisidėti galima dviems būdais:

 • Tikslinė parama pacientui pavedimu į fondo sąskaitą.
 • Skiriant 1.2% pajamų mokeščio (tai padarius, susisiekite prašau su manimi, paaiškinsiu ką reikia padaryti, kad šią Jūsų paramą Veido fondas priskirtų tikslingai man).