VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Indrė Petrauskaitė

Amžius: 
31 m.
Miestas: 
Vilnius
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
18000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
1050 Eur

Paramos likutis: 
1050

Sveiki,

 

Aš esu Indrė, man 31 m., norėčiau pasidalinti savo istorija ir paprašyti jūsų pagalbos.

Jau ilgai gyvenu su sąkandžio problemomis, dar mokykloje vaikams tikrinant dantis man buvo pasakę, kad mano sąkandis blogas. Mama vedė pas vietinį ortodontą poliklinikoje, kuris pasakė, kad nieko čia tokio ir ilgai laikėmės šios palankesnės nuomonės, kuria norėjosi tikėti.

Laikui bėgant pradėjau jausti, kad kyla sunkumų atkąsti maistą, kai kurias raides tariu neaiškiai, atsiranda diskomfortas žandikaulyje. Taip pat bręstant sąkandžio problemos vis ryškiau pradėjo matytis ir vizualiai – veidas darėsi pastebimai asimetriškas, nepatiko veido profilis. Pradėjau gėdytis valgyti viešai, šypsotis...

Būnant vyresnio mokyklinio amžiaus dar kartą keliavau konsultuotis pas ortodontą. Šį kartą gavau atsakymą, kad TAIP - sąkandis blogas, NE – breketai nebepadės. Operacija atrodė labai didelis žingsnis, pripažinsiu – išsigandau.

Mano diagnozė - K07.1 Žandikaulių ir kaukolės bazės ryšių anomalijos. Turiu atvirą sąkandį bei asimetriją, tai reiškia, kad tarp mano viršutinių ir apatinių priekinių dantų yra tarpas, negaliu jų sukąsti. Tuo tarpu mano galiniai dantys per daug trinasi vieni į kitus, o tai greitina jų dilimą. Dėl savo sąkandžio dažnai laikau žandikaulį neteisingoje padėtyje, todėl jį dažnai paskausta. Visa tai prastina mano gyvenimo kokybę, išvaizdą ir kelia fizinius bei emocinius sunkumus.

Laikas bėgo, atkeliavau studijuoti į Vilnių, o sąkandžio problemos slėgė vis labiau, todėl ryžausi – užsiregistravau konsultacijai S. Grybausko klinikoje, kur labai vyliausi išgirsti, kad operacijos man nereikia, tačiau gavau tik patvirtinimą, kad visgi teks. Tada išsigandau antrą kartą, tik šįkart išgąsdino kaina.

Praėjus keliems metams sukaupiau šiek tiek santaupų gydymo pradžiai ir kreipiausi į kliniką antrą kartą. Dabar esu pasiryžusi bet kam, kad tik galėčiau laisvai valgyti, laisvai šypsotis, laisvai gyventi… Todėl prašau pagalbos ir šiek tiek palengvinti mano finansinę naštą siekiant šios svajonės.