VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Ieva Linkutė

Amžius: 
31 m.
Miestas: 
Vilnius
Diagnozė: 
Dešinės veido pusės hipoplazija
Reikalinga paramos suma: 
12000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
12277 Eur

Panaudota paramos suma: 
1530
Paramos likutis: 
10747

Atnaujinta! 2021 02 25

Pacientei užklijuoti breketai ant antro dantų lanko. Panaudota sukaupta suma: 590,00 EUR.

Atnaujinta! 2021 01 12

Pacientei užklijuoti breketai ant vieno dantų lanko. Panaudota sukaupta suma: 590,00 EUR.

Atnaujinta! 2019 03 28

2019 m. kovo mėn. 28 d. Ievai atlikta nosies ir veido deformacijų korekcija. Panaudota sukaupta suma: 350,00 EUR.

Esu Ieva Linkutė, man 27-eri metai. Gimiau su dešinės veido pusės hipoplazija. Veido defektų turiu daug: neišsivystęs dešinės pusės žandikaulis, ausis, dešiniąja akimi labai prastai matau, ji žvairuoja, turiu netaisyklingą sąkandį, dantys kreivi, taip pat labai mažas smakras, didelė, kuprota nosis. Esu sulaukusi daug įvairiausių išvaizdos apibūdinimų ar tiesiog juoko bangos man praeinant. Kai kurie žmonės, patyrę patyčias, pasakoja, jog jie „užsiaugina storą odą“ ir tiesiog nebekreipia į pašaipas dėmesio. Man to padaryti niekada nepavyko - iki šiol labai jautriai reaguoju į žmonių replikas apie tai, kaip atrodau.

Nors mano veidas turi daug defektų, nuo pat mažens daugiausia skausmo kėlė nelygus veidas. Mano šeima yra nepasiturinti. Kai buvau paauglė, pas plastikos chirurgus kreiptis neturėjome galimybės, todėl su mama nuvykome į Vilniuje nemokamas paslaugas teikiančią kliniką. Gydytojai planavo taikyti įvairius žandikaulio kontūrų korekcijos būdus, tačiau galiausiai buvo pasirinkta formuoti žandikaulį persodinant šonkaulį. Pirma operacija buvo atlikta 2006 m., tačiau iki šiol tiesaus veido neturiu. Pirmoji operacija buvo sėkminga, šonkaulis prigijo. Kitų dviejų operacijų metu buvo formuojamas ausies kontūras panaudojant šonkaulio kremzles ir persodinant odą. Nors estetinio vaizdo nėra, tačiau jau galiu nešioti akinius, kurie man būtini. 2009 m. vėl buvo pakartota šonkaulio persodinimo operacija, siekiant tiesesnio veido, tačiau šonkaulis neprigijo ir, praėjus mėnesiui po operacijos, jį teko šalinti.

Po 2009 m., iki pat 2017 m., nesileidau jokioms veido korekcijos operacijoms, nes iš anksčiau atliktų operacijų metu buvo ne tik naudos, bet ir daug žalos. Visi pjūviai buvo daromi išorėje, todėl dešinėje veido srityje turiu ryškius, kietus randus. Operacijų metu buvo pažeistas nervas - dabar apatinė lūpa dešinėje nejuda. Tai ypač matosi kalbant, o šypsena - „kreiva“. Išsižioti galiu labai ribotai, kalbu neaiškiai. Pasiryžusi operuotis tvirtai tikėjau, kad gydytojai man padės ir daro viską, ką gali geriausiai. Deja, po paskutinės nesėkmingos operacijos tarsi kažkas „nutrūko“ – netekau pasitikėjimo gydytojais, užplūdo didžiulis nusivylimas žmonėmis ir pačia savimi. Praradau viltį turėti tiesų veidą.

Praėjus keleriems metams vis dėlto nusprendžiau, jog taip gyventi negaliu ir turiu pasirinkti – arba pradedu tvarkytis veidą, arba pasiduodu. Pradėjau ieškoti gydytojų, kurie galėtų man padėti. Kreipiausi į privačiose klinikose dirbančius plastikos chirurgus. Po ilgų ieškojimų sutikau gydytoją, kuris sugrąžino man viltį, jog mano išvaizda gali pagerėti. 2017 m. man buvo atlikta žandikaulio šakos rekonstrukcija medporo implantu, operacija pavyko, veido forma tapo tiesesnė. Pjūvis buvo daromas viduje, todėl neteko „pasipuošti“ dar vienu randu. Praėjus pusmečiui plastinės chirurgijos gydytojas man atliko procedūrą, kurios metu formavo veido kontūrą persodinant riebalinį audinį į dešiniąją veido pusę. Po operacijos buvo matyti ryškus teigiamas pokytis, tačiau dėl minėtų kietų randų ne visi riebalai prigijo. Taigi, operaciją reikia kartoti.

Po tiek metų ir nesėkmių labai džiaugiuosi radusi atsakingą gydytoją, kurio atliekamos operacijos duoda teigiamų rezultatų. Juo pasitikiu ir jaučiu, kad po keleto operacijų galėčiau pasiekti rezultatą, apie kurį tiek metų svajojau. Deja, šios operacijos man yra neįveikiamos finansiškai. Kiek sugebėjau, susitaupiau pati, tačiau tokia suma man yra labai didelė - jai sutaupyti užtruktų daugybę metų, o gyventi turiu dabar. Nuo sveikatos būklės ir, deja, išvaizdos, priklauso ir galimybės sėkmingai dirbti. Todėl, kad ir kaip sunku pasakoti savo istoriją ir kreiptis pagalbos, paskatinta gydytojo, pasiryžau. Galbūt po ilgo, kupino nusivylimų ir skausmo gyvenimo laikotarpio, dėka Jūsų pagalbos, ateis tas, kurio taip laukiau – galėsiu į veidrodį pažvelgti su šypsena ir pradėti naują savo gyvenimo etapą. Iš anksto visiems dėkoju.