VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Gražvilė Daukantaitė

Amžius: 
26 m.
Miestas: 
Klaipėda
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
13000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
3014 Eur

Panaudota paramos suma: 
2828
Paramos likutis: 
204

2023 balandžio mėn. Gražvilei atlikta abiejų žandikaulių operacija, apmokėta 2828 eur iš sukauptos paramos sumos. 

Sveiki, esu Gražvilė, šiuo metu man 26-eri metai. Dar prieš kelis metus net nenutuokiau, kad tai, su kuo gyvenu visą savo gyvenimą, teks laikyti problema, kuriai išspręsti reikia ne tik daug lėšų, bet ir didžiulio psichologinio pasiryžimo. Vaikystėje, kaip ir didelei daliai kitų vaikų, odontologai skyrė nešioti dantų plokšteles ir niekada nekomentavo, kad mano sąkandžiui gali būti reikalingas kiek rimtesnis gydymas. Visą paauglystę iki 19-os metų maniau, kad nieko ypatingo mano situacijoje nėra ir breketų pagalba pagerinsiu sąkandžio bei dantų būklę, tačiau apsilankiusi pas ortodontą išgirdau komentarą, jog mano sąkandžio padėtis tik breketais nebus sutvarkyta ir turėčiau pasikonsultuoti su chirurgu dėl operacijos. Nuo tos dienos pradėjau intensyviai domėtis apie kokią čia operaciją man užsiminė ortodontas, nes nieko panašaus iki tol nebuvau girdėjusi. Daug prisiskaičiusi, nuėjusi dar į kelias konsultacijas bei pabendravusi su žmonėmis, kuriems jau buvo atlikta tokia operacija net kelis metus svarsčiau ar pasiryšiu šiai kelionei, visgi žinojau, kad tai pareikalaus daug lėšų, o tokie pinigai atrodė nepasiekiami, kai žinojau, kad viską teks padengti pačiai. Galų gale ši problema, kuri, žinau, kad ateityje sukeltų dar didesnių problemų: kramtant maistą pažeidžiami audiniai aplink dantį, gali atsirasti uždegimas, ko pasekoje pradeda nykti kaulas ir dantys tampa paslankūs, išaugo į didžiulį norą ją išspręsti, tad pasiryžau pradėti gydymo procesą. Su chirurgu S. Grybausku jau turėjome dvi konsultacijas, jis patvirtino, kad mano atveju skeletinė sąkandžio anomalija, gali būti pašalinta tik ortognatinės žandikaulių operacijos pagalba. Tai sudėtinga, 5-6 val. trunkanti operacija, kurios metu abu žandikauliai dalinami į kelias dalis, paslenkami į reikiamas padėtis bei fiksuojami titaninėmis plokštelėmis ir sraigtais.

Po pokalbio su chirurgu mane labiau išgąsdino ne operacijos sudėtingumas ar sudėtingas gijimo procesas, bet visam gydymui (neįskaitant ortodontinio gydymo-breketų, kuriuos šiuo metu jau nešioju) reikalinga pinigų suma – 13 000 eurų. Sutaupyti tokią pinigų sumą per dvejus metus, kuriuos turiu iki operacijos, man skamba kaip „misija neįmanoma“, tad dėl šios priežasties nusprendžiau paprašyti gerųjų žmonių – Jūsų pagalbos. Kiekvienam prisidėjusiam esu be galo dėkinga ir skiriu šiltą apkabinimą – jūs padedate man siekti svajonės!