VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Grėta Galkutė

Amžius: 
27 m.
Miestas: 
Vilnius
Diagnozė: 
skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
15000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
0 Eur

Sveiki. Mano vardas Greta.

Mano istorija prasideda vaikystėje. Dažnai miegodavau atvira burna ir dėl netaisyklingos sukandimo padėties mano viršutinis žandikaulis nesivystė vienodai taisyklingai su apatiniu žandikauliu. To pasekme tapo išsivystęs netaisyklingas sąkandis, vadinamasis „underbite“. Taip pat, tikėtina, tai buvo genetinis polinkis tokiam sukandimui.

Dar tada ši problema neliko nepastebėta gydytojų, tad pradinėse klasėse nešiojau plokšteles ir kitas pagalbines priemones nakčiai bandant taisyti situaciją. Deja, nežinia kiek tai padėjo, tad būnant beveik paaugle teko išgirsti gydytojus pranašaujant, kad toliau problemai spręsti reikės operacijos. Pagal rekomendaciją, laukėme pilnametystės, kad imtis tolimesnių veiksmų. Tad šį verdiktą operacijai su savimi nešiojausi visada. Iki šiolei yra diskomfortas laikyti dantis sukandus, tad kai nereikia kramtyti, mano viršus ir apačia niekada nesiliečia. Miegu visuomet taip pat atvira burna ir turiu traškesį sąnaryje plačiai žiojantis.

Prireikė laiko ir gyvenimiškų patirčių, kad pajausčiau, jog atėjo laikas. Tad, pagaliau, kelionė prasidėjo 2023 m. Gydytojas chirurgas pristatė sukonkretintą gydymo planą – ortodontinis gydymas + ortognatinė operacija. Deja, turiu dideles dantų recesijas, tad gydymas breketais būtų buvęs labai rizikingas reikalingam dantų sustumdymui. Prisidėjo ir viršutinių dantų dantenų atauginimo operacija, tad jau žengiu žingsnį kantrioje draugystėje su breketais.

Nemaloni tiesa yra ta, kad visas šis gydymas yra brangus. Labai norėčiau, kad padengti operaciją pavyktų vien tik savo pastangomis, deja, tokių finansų neturiu ir šį kartą parama iš šalies tampa labai reikalinga.

Labai tikiu ir stipriai jaučiu, kad ši kelionė tai yra galimybė man pačiai pasirūpinti savimi ir savo laime. Atvira širdimi siunčiu didelį dėkingumą galintiems ir pasirinkusiems skirti 1,2 procento gyventojų pajamų mokesčio mano gydymo kainos padengimui.