VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Gabrielė Rusteikytė

Amžius: 
23 m.
Miestas: 
Vilnius
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
18000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
195 Eur

Paramos likutis: 
195

Sveiki, esu Gabrielė. Noriu prisipažinti, kad dalintis vienu iš didžiausių savo kompleksų bei problema, nėra lengva, tačiau esu pasirįžusi padaryti viską, kad gydymas ir operacija galėtų įvykti kuo sėkmingiau.

Nuo vaikystės turiu problemų su dantimis bei sąkandžiu. Vaikystėje pradėjau jausti pirmuosius simptomus, kurie leido suprasti, jog mano sąkandyje yra kažkas ne taip. Sukandus dantis, mano apatiniai dantys įsiremdavo į viršutinį gomurį ir nuo trinties pradejo darytis žaisdos mano višutiniame gomuryje. Visa šita situacija parodė, kad mano apatinis žandikaulis yra per mažas, viršutiniai dantys yra per daug atsikišę į priekį, o pilnai sukąsti ir kramtyti maistą galiu tik keliais paskutiniais dantimis. Taigi, gydymas prasidėjo vaikystėje, tačiau nesibaigė dar ir dabar. Jau esu nešiojusiu dantų plokšteles, kurios padėjo šiek tiek praplėsti gomurį. Apatiniame žandikaulyje nebuvo susiformavusi nuolatinio danties šaknis, o net ir be šio danties, kitiems trūko vietos, dantys susigrūdę, todėl norint padaryti simetriją, teko pašalinti dar vieną nuolatinį dantį. Vėliau reikėjo nešioti ir breketus, kurie sutvarkė mano kreivus dantis, tačiau dirbant ties sąkandžiu viskas buvo labai sudėtinga. Pradžioje buvo bandyta sąkandį tvarkyti breketais, tačiau, kadangi mano diagnozė – skeletinė sąkandžio anomalija, vien breketai čia nepadės.

Skeletinė sąkandžio anomalija - nukrypimas nuo taisyklingo sąkandžio normų. Kai sąkandis taisyklingas, viršutinis ir apatinis dantų lankai būna lygūs, viršutiniai dantys dengia apatinius, visi dantys kontaktuoja maksimaliai. Netaisyklingo sąkandžio atveju dantys gali būti susigrūdę, susiformavusi netaisyklinga atskirų dantų arba dantų grupių padėtis, netaisyklinga žandikaulių padėtis vienas kito arba kaukolės atžvilgiu. Mano atveju apatinis žandikaulis yra per mažas, viršutiniai dantys yra išsikišę už priekinių apie 1,5 cm, dantys, juos sukandus, kontaktuoja tik pačiame gale. Visa ši situacija apsunkina valgymą bei maisto kramtymą, užmigus ir atsipalaidavus žandikauliams, apatinis žandikaulis dar stipriau nuslenka į galą, atsikėlus ryte jaučiu skausmą sąnariuose, kartais netgi sunku sukąsti. Visa tai yra fizinis diskomfortas, tačiau, jis nėra vienintelis diskomfortas, kurį sukelia sąkandžio anomalija. Žiūrint iš šono į mano veidą, mano smakras yra labai mažas, viršutinė lūpa atsikišusi, dėl netaisyklingos žandikaulių padėtis, nosis atrodo didesnė iš labiau atsikišusi. Nuo pauglystės išmokau fotografuotis tik tuo kampu, kuriuo nesimato mano sąkandžio, valgant dažnai prisidengdavau veidą, nes tada neatitikimai matosi dar labiau. Dėl šios problemos įgyjau ne vieną kompleksą, su kuriuo dar iki dabar nesu išmokusi susitvarkyti.

Ortognatinė operacija sutvarkytų šią problemą ir tai yra vienintelis būdas užkirsti kelią tolesniam situacijos blogėjimui. Sunkiausia ir didžiausia našta šioje kelionėje yra finansinė, nes operacija nėra valstybės finansuojama, o jos kaina siekia 13  500 eur, neįskaitant gydymo breketais, protinių dantų traukimo, kitų procedūrų kainos ir galutinio gydymo po operacijos. Bendra viso proceso kaina gali siekti net iki 18 000 eur. Man tokia suma yra be proto didelė, ją sunku sutaupyti, tad labai tikiu, kad net ir mažiausia auka būtų didelė pagalba man siekant savo svajonės.

Tariu didelį AČIŪ visiems, kurie nuspręs prisidėti prie mano, ar kitų pacientų, keliaujančių šiuo siunkiu keliu, svajonės išsipildymo. Negalint prisidėti iš savo pinigų, tačiau norit pagelbėti, kiekvienais metais galite skirti savo 1,2% gyventojų pajamų mokesčio, o nurodžius mano vardą ir pavardę, visa jūsų skiriama suma at,iteks mano gydymui.