VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Gabrielė Miloš

Amžius: 
21 m.
Miestas: 
Vilnius
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
0 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
0 Eur

 

2021 rugsėjo mėn.  Gabrielei buvo atlikta veido ir žandikaulių operacija. Surinkta parama - 1865 Eur skirta apmokėti operacijos išlaidas.

 

Esu Gabrielė Miloš. Nuo trijų mėnesių amžiaus iki pat dabar man buvo atlikta daugybė operacijų. Šiandien man jau 21 metų, tačiau papildomos operacijos dar tik priešakyje. Apie kai kurias iš jų drįstu tik svajoti. Kasdien.

Gimiau su nesuaugusia alveole, todėl mano kasdienybę lydi sunkumai, atliekant paprastus veiksmus, pavyzdžiui, atsikandant kietesnio maisto, ir kalbos sutrikimas - vadinamoji rinolalija. Dėl šio sutrikimo ir kitokios išvaizdos darželyje ir mokykloje sulaukdavau daug patyčių ir išgyvenau daugybę kompleksų. Ypač sunkus iššūkis visuomet buvo pažintis su naujais žmonėmis. Žmonės neretai galvoja, kad visi šie dalykai lieka vaikystėje, o kai užaugi, aplinkiniai, suaugusieji yra supratingi, ir bėda, bent jau iš bendravimo pusės, išsisprendžia. Deja, kad ir kaip norėtųsi tikėtis, tai nevisuomet yra tiesa – problemos neišsiprendžia ir neištirpsta. Veikiau, nepatogi tiesa yra ta, kad šiandien ne tik patiriu sunkumų bendraujant, bet ir susirandant darbą. Ir tai nėra priekaištas kitiems, taip tiesiog yra.

Kita vertus, žinau, kad ši problema gali ištirpti, jeigu bus išspręsta, o vienintelis būdas jai išspręsti – ortognatinė operacija. Kai buvau trylikos, nešiojau breketus ir mano dantys net buvo išsitiesinę, tačiau dėl žandikaulio vėl išsikreivino. Viršutinis žandikaulis yra per mažas, o apatinis yra per didelis, ir tarp jų yra 4 milimetrų skirtumas.

Operacijai atlikti nėra jokių kliūčių, išskyrus finansines. Negalėdama rasti gero darbo, negaliu surinkti reikiamos sumos savarankiškai, o šeima, artimieji, taip pat pagelbėti negali, nes patiria ir daug kitų finansinių sunkumų.

Kitais metais stosiu į universitetą. Dėl to ir džiaugiuosi, ir nerimauju. Per 18 metų išmokau svajoti atsargiai, bet apie vieną dalyką svajoti išdrįstu. Pirmosios studijos trunka tiek, kiek ortognatinis gydymas. Tad jei per kurį laiką pavyktų surinkti operacijai reikiamą sumą, studijas universitete baigčiau su šypsena, ne tik įgijusi žinių, bet ir turėdama lygius ir tiesius dantis bei sąkandį, kuris nebesikeistų ir nebekeltų problemų. Tuomet galėčiau sėkmingai įsidarbinti, dirbti, ir padėti kitiems.