VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Eglė Bukauskaitė

Amžius: 
33 m.
Miestas: 
Kaunas
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
13000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
1262 Eur

Panaudota paramos suma: 
1227
Paramos likutis: 
30

2024 vasario mėn. Eglei buvo apmokėta sąskaita už ortodontines paslaugas. Panaudota paramos suma 32 Eur.

2023 spalio mėn. Eglei buvo apmokėta sąskaita už ortodontines paslaugas. Panaudota paramos suma 32 Eur.

2023 spalio mėn. Eglei buvo apmokėta sąskaita už ortodontines paslaugas. Panaudota paramos suma 65 Eur.

2023 rugpjūčio mėn. Eglei buvo apmokėta sąskaita už ortodontines paslaugas. Panaudota paramos suma 51 Eur.

2023 gegužės mėn. Eglei buvo apmokėta sąskaita už ortodontines paslaugas. Panaudota paramos suma 19 Eur.

2023 sausio mėn. Eglei buvo atlikta veido ir žandikaulių operacija. Surinkta parama - 1030 Eur skirta apmokėti operacijos išlaidas.

 

„Kokie sveiki dantys! Bet koks blogas sąkandis. Jūsų dantys nudilę kaip 50-metės. Jei taip ir toliau, sveiki dantys pradės gesti“ - taip man sakydavo visi odontologai, pas kuriuos nueidavau įsidėti kokią plombą ar pasidaryti burnos higieną.

Mano istorija. Nuo vaikystės kompleksavau dėl savo kreivų dantų ir keisto veido profilio, bet nežinojau, kad tame slypi rimtesnės nei išvaizdos problemos... Iki tol, kol pirmame kurse nepradėjo traškėti, skaudėti ir užsikirtinėti žandikaulis. Domėjausi, konsultavausi su ne vienu mediku. Paaiškėjo, jog mano atvejis toks rimtas, kad norint pilnai išspręsti problemą, turiu pasidaryti abiejų žandikaulių operaciją. Net negaliu, kaip dauguma žmonių, tiesiog išsitiesinti dantų, jei nesidarau operacijos. Šis variantas mane išgąsdino, nes pasirodė ir velniškai brangu, ir pavojinga. Priėmiau trumpalaikį sprendimą - ant apatinių dantų užsidėti kapą, kuri palengvina žandikaulių sąnario darbą, dėl to jį mažiau skauda. Kapą reikėjo dėvėti nuolat, ypač valgant, todėl ji greitai susidėvėjo. Brangus dalykas. Tai, kai sulūžo antra kapa - naujos nebesidariau ir gyvenau toliau taip, kaip yra.

* Įsivaizdavimui: mano apatinis žandikaulis kur kas trumpesnis (tarsi pasislinkęs atgal). Pilnai sukandus dantis, apatiniai pradeda remtis į gomurį. Jie visiškai pasislepia po viršutiniais.

Apie šią operaciją svarsčiau ~12 metų. Kol mąsčiau, bijojau, ji pabrango beveik dvigubai. Taip pat dar labiau nudilo dantys, priekiniai nuo suplonėjimo net šiek tiek nuskilo, o maistą vis dar virškinu praktiškai nesukramtytą. Visą gyvenimą turiu virškinimo problemų.

 

Galiausiai pasiryžau operuotis. Breketus nešioju jau beveik 1,5 metų. Operacija man paskirta sausio 12 d. Ji kainuoja 13000 €. Pinigai mokami iškart, dalimis negalima, valstybė operacijos nekompensuoja. Bandžiau taupytis, šiek tiek pavyko, bet nedaug.

Aš iš tų žmonių, kuris nemoka pasakyti „NE“. Jeigu kas paprašo, arba nė neprašant - visad padedu. Gal dėl to ir neturiu savo kišenėje tokių pinigų, nes jie niekad nebuvo man prioritetas ir pirmenybę teikiu kitiems, o ne sau. Šįkart pagalbos kreipiuosi aš! Į Jus! Ne dėl išvaizdos, o dėl sveikatos.