VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Dovilė M.

Amžius: 
32 m.
Miestas: 
Ukmergė
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
14000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
1753 Eur

Panaudota paramos suma: 
1691
Paramos likutis: 
62

Atnaujinta 2023 rugpjūtis

Aktyvuoti breketai. Panaudota suma 94 eur. 

 

Atnaujinta 2023 gegužė

Pacientei užklijuoti breketai. Panaudota paramos suma 808 eur.

 

Atnaujinta 2023 kovas

 

Pacientei užklijuoti breketai. Panaudota paramos suma 789 eur.

 

Sveiki,

 

Mano vardas Dovilė. Man 30 metų. Turiu skeletinę sąkandžio anomaliją (M26. 212): įgaubtą ir trumpą veido profilį, atstumtą viršutinį žandikaulį (button chin), mažą  kandžių ekspoziciją ramybėje iš po viršutinės lūpos, sunkų II klasės trauminį sąkandį, gilų įkandimą ir dantenų recesiją.

Nuo paauglystės ortodontai man sakė, kad operacija yra būtina, nes kiti metodai nepadės. Dėl savo būklės kovoju su kalba, žandikaulio skausmais, apsunkintu kramtymu, sutrikusiu kvėpavimu, miego apnėja, klasteriniu galvos skausmu, aukštu kraujo spaudimu, širdies problemomis, neaiškiu tarimu ir sveikų dantų dylimu.

Iš esmės, aš turiu stiprai neišsivyščiusią apatinę dalį ir šiuo metu vienas kitą liečia tik du dantų rinkiniai. Dėl to mano kramtymo jėga yra labai minimali. Man labai sunku valgyti ir kąsti, nes mano apatiniai priekiniai dantys yra beveik 1 cm atstumu nuo viršutinių dantų.

Korekcinė žandikaulių operacija atstatys mano žandikaulius ir dantis, kad jie būtų tinkamoje padėtyje. Tai pagerins mano žandikaulių funkcionalumą. Pagrindinis korekcinės chirurgijos tikslas ištiesinti dantis, turėti taisyklingą sukandimą, pašalinti veido asimetriją, sustabdyti dantų dėvėjimąsi.

 

OPERACIJOS NAUDA:

 1. Skausmo sumažėjimas

Viena pagrindinių žandikaulių atstatymo operacijos priežasčių yra žandikaulių skausmo sumažėjimas. Netinkamoje padėtyje esantys žandikauliai sąnariams sukelia nereikalingą spaudimą ir stresą. Šis diskomfortas gali sumažėti atlikus operaciją.

 1. Lengvesnis kramtymas

Kai žandikauliai nėra išlyginti, man sunku tinkamai sukramtyti. Neturint optimalios įkandimo funkcijos, sudėtinga valgyti tam tikrą maistą. Žandikaulių išlyginimo operacija suteiks man sveikesnį kramtymą. Kramtymo funkcijos pagerėjimas taip pat parodys pastebimą virškinimo pagerėjimą.

 1. Mažesnis dantų nusidėvėjimas

Mano dantys turi dirbti daugiau, kad tinkamai funcionuotų. Tai sukelia nereikalingą dantų susidėvėjimą. Teisingai sulygiavus žandikaulius, naudos turės ir patys dantys. Teisingai sureguliuoti dantys bus mažiau nusidėvėję, nes įkandimo slėgis bus tolygiai paskirstytas aplink žandikaulius.

 1. Aiškus tarimas

Mano žandikaulių išlyginimas taip pat turės įtakos mano kalbai ir tarimui. Kai mano žandikauliai ir dantys nesutampa, sunkiau suformuoti tam tikrus žodžius. Kai nesugebu teisingai ištarti žodžių, kartais tai pasidaro nemalonu ir kenkia mano savivertei. Žandikaulių išlyginimo operacijos pagalba pagerinsiu kalbą ir sustiprinsiu pasitikėjimą savimi.

 1. Ramus miegas

Dėl netinkamos žandikaulių padeties man išsivystė miego apnėja ir klasterinis galvos skausmas. Kai trukdoma viršutiniams kvėpavimo takams, pasidaro sunku kvėpuoti naktį.

 

PROBLEMŲ SĄRAŠAS:

 1. Įgaubtas veido profilis, trumpas veidas
 2. Atstumtas viršutinis žandikaulis, button chin
 3. Maža  kandžių ekspozicija ramybėje iš po viršutinės lūpos
 4. Sunkus II klasės sutrikimas, trauminis sąkandis
 5. Gilus įkandimas
 6. Dantenų recesija

 

ATLIKTŲ PROCEDŪRŲ SĄRAŠAS:

 1. Periodontito gydymas
 2. Dantų gydymas
 3. Protinių dantų šalinimas (operacija)
 4. Tiesinimas breketais

Esu baigusi dantų tiesinimą breketais. Gydymas breketais pagerino viršutinių ir apatinių dantų išlyginimą ir dantų lankų tinkamumą.

 

REIKALINGŲ PROCEDŪRŲ SĄRAŠAS:

 1. Viršutinio žandikaulio operacija
 2. Apatinio žandikaulio operacija
 3. Genioplastika, gonialinių kampų plastika
 4. Dantenų recesijos operacija
 5. Dantų tiesinimas po operacijos
 6. Lipofilingas

 

Tokia sudėtinga ir tiksli operacija yra brangi. Taip pat lauks 3 mėnesiai gijimo po operacijos, vizitai ir galiausiai bus baigta tiesinti dantis (tai užtruks 6–10 mėnesių).

Taigi, norėčiau suteikti jums šiek tiek daugiau informacijos apie man reikalingą chirurginę procedūrą:

 1. Techninis paaiškinimas:
 1. Asmeninės situacijos:

 

Norėčiau Jūsų paprašyti prisidėti arba tiesiog pasidalinti mano istorija su kitais. Kuo daugiau pasidalijimų, tuo daugiau šansų!

Prisidėti galima dviems būdais:

 • Tikslinė parama pacientui pavedimu į fondo sąskaitą
 • Skiriant 1.2% pajamų mokeščio

Taip pat, galite padėti ir kitiems fondo pacientams renkantiems lėšas arba paremti ortodontinės chirurgijos gydytojus ir veido fondą.

 

Labai vertinčiau visą pagalbą, kurią galiu gauti. Mainais galėčiau padėti su logotipų ir maketų kurimu.  Keletą mano darbų galite pamatyti čia: https://www.behance.net/build-graphic

Žinau ir tikiu, kad visi kartu mes galime padaryti daugiau! Nebūkime abejingi.

 

Ačiū!