VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Kipras Marcalis

Amžius: 
31 m.
Miestas: 
Kaunas
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalij
Reikalinga paramos suma: 
20000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
30 Eur

Paramos likutis: 
30

,Sveiki,

Esu Kipras. Man 31 metai. Turiu problemų su sąkandžiu. Apatiniai dantys užeina ant viršutinių ir smarkiai atsikišęs į priekį apatinis žandikaulis. Tam, kad truputį labiau užmaskuočiau veido asimetriją, auginu barzdą, tai man suteikia pasitikėjimo savimi.

Paauglystėje apsilankiau pas gydytoją-odontologą ir man išrašė siuntimą pas ortodontą, man buvo įdomi gydytojo nuomonė. Ortodontė pasakė, kad ištraukus keletą dantų, breketų pagalba, galima būtų ištiesinti sąkandį, kol dar esu jaunas. Tačiau buvo ir kita bėda, man buvo neišdygęs iltinis dantis, atlikus nuotrauką, paaiškėjo, kad danties užuomazga yra, todėl reikės laukti, kol išdygs. Teko palaukti iki 19 metų, kada galutinai jis baigė augti.

Tuomet vėl apsilankiau pas ortodontę, tačiau man pranešė, kad galima tik veido žandikaulio ortognatinė operacija, nes mano žandikaulis pernelyg atsikišęs į priekį ir jokių kitų galimybių ištaisyti sąkandį nebėra. Anksčiau jis nebuvo toks atsikišęs, užaugo bręstant. Patekau pas veido žandikaulio chirurgą Simoną Grybauską. Man jis nurodė išsioperuoti protinius dantis, nes jie trukdys tolimesniam gydymui. Kadangi man privačioje klinikoje buvo per brangu, išsioperavau Kauno klinikose. Iki šiol atsimenu, koks buvo skausmingas gijimas. 

Bet dar neišdygę dantys, tiksliau jų užuomazgos, buvo pašalintos.

Tačiau toliau gydymą nutraukiau, nes niekada neturėjau tiek pinigų, jog įsigyčiau breketus ir ką jau kalbėti apie operaciją. Mano tėvai taip pat neturėjo pinigų. Todėl šią svajonę palaidojau.

Taip jau yra gyvenime, kad reprezentatyvi išvaizda nulemia, kaip tau seksis susirasti gerą darbą. Jei jos neturi, Tavo kandidatūra atkrenta. Norėčiau kada nors jį visgi rasti, nes išsilavinimą turiu, bet trūksta būtent to, ko lengva ranka nepasieksi.

Tačiau neseniai naršydamas internete, pamačiau, kad yra ne pelno siekianti organizacija ,,Veido fondas”, todėl tai prikėlė mano seną svajonę iš užmaršties ir nusprendžiau pabandyti. Gal kada nors visgi pasiseks ir nebeteks taip kentėti patyčių ir diskriminacijos darbo rinkoje bei galėsiu džiaugtis gera sveikata.

 

Esu dėkingas visiems, kurie prisideda prie mano jau nebe slaptos svajonės išsipildymo. Ačiū! :)