VšĮ "Veido fondas" yra pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas - padėti pacientams, turintiems veido defektus ir dėl finansinių sunkumų negalintiems pasirinkti tinkamo gydymo. Plačiau

Aurimas Kamaitis

Amžius: 
23 m.
Miestas: 
Alytaus raj.
Diagnozė: 
Skeletinė sąkandžio anomalija
Reikalinga paramos suma: 
8000 Eur
Jau surinkta paramos suma: 
302 Eur

Paramos likutis: 
302

Sveiki, esu Aurimas, man 23 metai, šiuo metu esu studentas, stengiantis suderinti mokslus su darbu, gyvenantis Vilniuje, tačiau kilęs iš Alytaus. Nuo pat mažens niekada neteko lankytis pas odontologus dėl nuolatos gendančių, nesveikų dantų, nes, paprasčiausiai, tokių problemų niekada neturėdavau. Vis dėlto nuo 14 metų odontologų kabinetuose teko lankytis vis dažniau ir dažniau, dėl kreivų, vienas su kitu nesueinančių bei priekinių atsikišusių dantų. Tuo metu apie žandikaulio problemas niekas net nebūtų įtaręs ar susimąstęs.

 Pasakojant toliau, Alytaus odontologai teigė, kad visą dantų tiesinimą puikiai galima sutvarkyti plokštelės pagalba, tačiau kaip ortodontiniam gydymui būdinga, neapsieita be dantų šalinimo, kadangi dantys buvo per daug susigrūdę ir nebuvo vietos jiems gražiai atsistatyti į savo vietą. Manau, dauguma žmonių tvirtai  pasitiki gydytojais ir lengvai atsiduoda jiems į rankas, taip buvo ir mano atveju, viso gydymo metu pašalino tik vieną viršutinį dantį, teigdami, kad to pilnumoje užteks ir rauti daugiau sveikų dantų nėra tikslo. Visus trejus metus bandžiau „susidraugauti“ su plokštele, nešioti ją ne tik naktimis, bet ir dienos metu išbūti kuo ilgiau, gaila, tačiau visas tas laikas buvo veltui prarastas. Žinoma, plyšys, atsiradęs tuščio danties vietoje beveik dingo, priekiniai dantys taip pat minimaliai išsitiesino, tačiau tai buvo neilgam. Po ilgų bandymų ir pasikliovimo odontologais – labai nusivylėme. Taip kelerius metus dantų tiesinimas buvo uždara ir neliečiama tema.

Augant ir bręstant supratau, kad mano veido profilis nėra, kaip daugumos žmonių, skirtumas tarp apatinio ir viršutinio žandikaulio buvo per daug didelis, kas, ypatingai, akivaizdu matant žmogų iš šono. Tuo metu apie tokį dalyką, kaip ortognatinė chirurgija nebuvau net girdėjęs, bet, supratau tik vieną, kad nebegaliu atidėdinėti ilgiau savo svajonės turėti tiesius, gražius dantis ir drąsiai šypsotis. Žinoma, nuo mažens buvau linksma, stipri ir besišypsanti asmenybė, manau, kaip ir daugelis turinčių problemų su šypsena patirdavo įvairiausias ir skaudžiausias patyčias. Vis dėlto patyčios neprivertė manęs liautis šypsotis, tačiau, būtent jos, sustabdė mano krepšinio karjerą, žiaurios paauglių patyčios bei įvairiausios replikos neturėjo tam pabaigos.

Bėgant laikui, situacija vis prastėjo. Dėl netaisyklingo sąkandžio ir žandikaulių asimetrijos atsirado nuolatinė apkrova, kuri išsivystė į smilkininio apatinio žandikaulio sąnario skausmą bei maudimą. Būtent tai privertė kreiptis ir ieškoti neatidėliotinos pagalbos.  Apsilankius bei išklausius ne vieno odontologo nuomonę, tapo aišku, kad be ortognatinės chirurgijos problema neišsispręs.  Vizito metu pas Simoną Grybauską, jis tik patvirtino, kad ortognatinė chirurgija yra vienintelė išeitis išspręsti visas problemas – pamiršti visus skausmus, o turėti gražią šypseną.